Ready 2 go cleaning services

Kongresas tos kovos nefinansavo, todėl JAV

Kongresas tos kovos nefinansavo, todėl JAV

Miestams gresia Zikos protrūkis? Julie Beck

Tačiau pagal PAHO ataskaitą „Tai pirmasis Zikos viruso buvimo Aedes albopictus, užfiksuoto Meksikos ir Amerikos aplinkoje, įrodymas“.

Kalbant apie galimą poveikį dabartiniam Zikos protrūkiui, Aedes albopictus tam tikrais atžvilgiais yra geresnis už Aedes aegypti, o kitais – blogesnis. Viena vertus, Aedes aegypti mėgstamiausias kraujas yra žmonių kraujas, o Aedes albopictus yra mažiau išrankus ir taip pat graužia gyvūnus. Logiškai mąstant, tas, kuris įkando tik žmones, gali platinti virusą. Tačiau, kita vertus, Aedes albopictus buvo vadinamas „invaziškiausiu uodu pasaulyje“ ir turi „santykinai atsparius šalčiui ir ilgaamžius kiaušinėlius“, leidžiančius jam išgyventi vėsesnėje temperatūroje nei Aedes aegypti. Jungtinėse Amerikos Valstijose Azijos tigriniai uodai turi platesnį potencialų diapazoną, kuris tęsiasi giliai į vidurio vakarus ir didžiąją dalį rytinės pakrantės.

Numatomas Aedes aegypti ir Aedes albopictus paplitimas 2016 m

Ligų kontrolės ir prevencijos centrai

Vis dėlto tikimasi, kad azijinis tigras dėl savo maitinimosi ir veisimosi įpročių liks tik antriniu Zikos virusu. Aedes aegypti gyvena ir veisiasi arčiau žmonių nei Aedes albopictus, kuris yra „šiek tiek kaimiškesnis“, sako Stan Cope, Amerikos uodų kontrolės asociacijos prezidentas ir Terminix entomologijos ir reguliavimo tarnybų direktorius. Be to, „Jei [Aedes albopictus uodas] paima Zikos virusą nuo žmogaus, greičiausiai tas uodas įkands ką nors kita, o ne žmogų, ir virusas tuose gyvūnuose neišgyvens“, – sako jis.

Tačiau šios dvi Aedes rūšys turi didelį panašumą – jos kelia rimtų sunkumų kontroliuojant uodus. Pirma, jie įkando dienos metu, todėl, pasak Cope, jie skiriasi nuo daugelio kitų uodų rūšių Jungtinėse Valstijose. Taigi rūkas ankstyvą vakarą, kuris, pasak Pesticidų tyrimų instituto, yra įprastas laikas, nėra idealus Aedes uodams naikinti.

Jie deda kiaušinius tiesiai ant vandens krašto, o ne tiesiai ant jo, o kiaušiniai yra ypač atsparūs; jie gali išgyventi ilgai. „Kai mes auginame juos laboratorijoje, jie tiesiog dėtų kiaušinius ant drėgno filtravimo popieriaus mažame stikliniame inde“, – sako Cope. „Ir viskas, ką jums reikėjo padaryti, tai išdžiovinti tuos popieriaus gabalus ir įdėti juos į Ziploc maišelį, o po šešių mėnesių galite įmesti juos į vandenį ir maždaug per minutę jie išsirita.

Taigi su Aedes aegypti, Zika labiausiai ieškomu, ir Aedes albopictus, padėjėju, yra labai sunku kovoti. Kongresas tos kovos nefinansavo, todėl JAV atsiduria nepalankioje padėtyje.

„Tai ne tik ligų pernešėjai, bet ir baisūs nemalonumai“, – priduria Cope. „Sėdėjau savo kieme Merilande ir per 10 minučių gaudavau 100 įkandimų. Azijos tigrinis uodas yra tiesiog labai, labai agresyvus tiekėjas. O šią Zikos vasarą, kai uodo įkandimas gali sukelti nerimą ir niežėjimą, tai kelia grėsmę žmonių sveikatai ir ramybei.

Kaip tik praėjusį mėnesį buvo užfiksuotas pirmasis atvejis, kai moteris seksualiai išplatino Ziką savo partneriui vyrui, ir maždaug tuo pačiu metu tyrimas aptiko virusą moters gimdos kaklelio gleivėse praėjus 11 dienų po užsikrėtimo. Prieš tai dauguma kalbų apie lytiškai plintantį virusą, kurį perneša uodai, daugiausia buvo nukreipti į spermą, kurioje Zika gali išgyventi ilgą laiką. (Naujausioje ataskaitoje nurodyta, kad tai gali būti iki šešių mėnesių.)

Tačiau pradeda atrodyti, kad makštis taip pat labai svetinga Zikai. Tai kelia nerimą, atsižvelgiant į apsigimimų, kuriuos gali sukelti Zika, sunkumą. Kol kas buvo atlikti tik atvejų tyrimai su žmonėmis, tačiau naujame tyrime su pelėmis nustatyta, kad patelių reprodukcinis traktas yra „labai jautri ZIKV replikacijos vieta“.

Rekomenduojamas skaitymas

Zikos kelio į placentą paslaptis

Adrienne LaFrance

Augantis Zikos paplitimas Floridoje

Marina Koren

Nėščia Majamyje su Zika

Liz Tracy

Pelės yra tokios, kad apskritai jos nėra labai jautrios Zikai. Jei imsite tai, ką mokslininkai vadina „laukinio tipo pelėmis“, ty jos nebuvo genetiškai pakeistos, ir sušvirkšite joms viruso kaip uodui, „[jis] nesidaugina labai tvirtai“, – sako Laura Yockey. pagrindinis naujojo tyrimo autorius ir Jeilio universiteto magistrantas.

Paprastai natūralus pelės imuninis atsakas pasirūpins Zika. Ne adaptyvus imuninis atsakas, kai organizmas sukuria antikūnus prieš konkretų patogeną, o įgimtas imuninis atsakas, kuris yra labiau apibendrintas atsakas, kurį sukelia interferonai – baltymai, signalizuojantys ląstelėms pereiti į kovos režimą. Atrodo, kad žmonėms Zika pažeidžia interferono atsaką, bet ne pelėms. Taigi dauguma Zikos tyrimų su pelėmis buvo atlikti su pelėmis, kurios yra genetiškai pakeistos, kad susilpnėtų interferono atsakas.

Tačiau šiame naujame tyrime, kai Yockey ir jos kolegos užkrėtė laukinio tipo peles per makštį, Zika galėjo replikuotis makštyje keturias ar penkias dienas. (Septynias dienas jis kartojosi pelių, kurių interferono atsakas buvo nepakankamas, makštyje.) Tai rodo, kad makštyje kažkas yra kitaip, kad pelės kūnas gali mažiau apsiginti nuo Zikos, kai užsikrėtė tokiu būdu.

„Tikėtina, kad Zika, patekusi į žmogaus makštį, dauginsis stipriau nei laukinio tipo pelių makšties ertmėje.

O makšties infekcija paveikė nėščių pelių vaisius. Yockey sako, kad tų, kuriems nustatytas interferono pašalinimas, „kai aš juos užkrėsu labai anksti nėštumo metu – keturias dienas – visi vaisiai buvo rezorbuojami“. Tai panašu į žmogaus pirmąjį trimestrą nuo pradžios iki vidurio. Praėjus aštuonioms su puse dienos arba antrojo trimestro pradžios, vaisiaus augimas produktoapzvalga.top buvo apribotas. Netgi laukinio tipo pelėms, jei jos buvo užsikrėtusios ankstyvuoju nėštumo laikotarpiu, „buvo nedidelis, bet reikšmingas augimo apribojimas“, – sako Yockey.

Žinoma, mes negalime apibendrinti pelių tyrimų su žmonėmis, tačiau, atsižvelgiant į įrodymus, kad Zika gali išgyventi žmogaus makštyje, ir tai, kad žmonės paprastai yra jautresni virusui nei pelės, mokslininkai spėja, kad Zika Tikėtina, kad žmogaus makštis dauginsis stipriau nei [laukinio tipo] pelių makšties ertmėje.

Taigi čia yra dar vienas atviras klausimas tyrėjams, į kurį skubiai reikia atsakyti vaisingo amžiaus moterims. Yockey svarsto, „ar makšties poveikis ir uodo poveikis gali turėti skirtingą poveikį vaisiui, nėščioms moterims ar moterims apskritai“.

Uodai nerūpi, kam jis įkando.

Tačiau tokių ligų kaip Zikos plitimas, kuris, kaip teigiama, dabar sukelia rimtą apsigimimą, neturtingiems žmonėms kelia didelę riziką. Taip yra todėl, kad „skurdas prilygsta prastos kokybės būstui, be nesurinktų šiukšlių ir stovinčio vandens skurdžiuose rajonuose, dėl kurių netoliese gali veistis tam tikri vabzdžiai“, – žurnalo PLOS esė rašė Teksaso vaikų ligoninės pediatras ir mikrobiologas Peteris Hotezas. Apleistos tropinės ligos.

Dalis priežasčių, kodėl Zikos protrūkis taip plačiai išplito Brazilijoje, yra todėl, kad daugelyje namų nėra ekranų ant langų ir durų. Tai tiesa ir daugelyje mažas pajamas gaunančių rajonų, kur Zikos rizika Jungtinėse Valstijose laikoma didesne.

JAV nėra žinomų Zikos viruso plitimo atvejų, ty JAV niekas nebuvo užsikrėtęs tiesiogiai nuo uodų. Tačiau sveikatos apsaugos pareigūnai nustatė, kad keliuose miestuose yra aplinkos veiksnių, dėl kurių šią vasarą jiems kyla vidutinė ar didelė galimų epidemijų rizika. Populiacijos tankumas, Ziką platinančių uodų buvimas ir aukšta temperatūra padidina vietinio perdavimo tikimybę – štai kodėl tokios vietos kaip Majamis, Orlandas ir Hiustonas laikomos didele rizika. Jungtinėse Valstijose artėjant šiltiems orams sąlygos greitai tampa palankios uodų rūšims, galinčioms platinti Ziką, geltonąją karštligę, dengės karštligę ir kitas rimtas ligas.

Apskaičiuotas dviejų rūšių uodų, galinčių platinti Ziką Jungtinėse Valstijose, diapazonas. (CDC)

Hotez taip pat nurodo skurdžiausias Teksaso, Luizianos, Misisipės, Alabamos ir Pietų Floridos miestų zonas, kurios yra ypač rizikingos. „Tai gali būti katastrofa varžovui uraganui Katrina ar kitoms pastarojo meto negandoms, kurios neproporcingai paveikia vargšus“, – rašė jis penktadienį „The New York Times“ esė. O tai reiškia, kad mokslininkai ir gydytojai neturėtų būti vieninteliai pareigūnai, bandantys planuoti galimą visuomenės sveikatos krizę. Kadangi vakcina nuo Zikos nebus laiku sukurta šių metų uodų sezonui (jei kada nors kada nors), Hotezas teigia, kad skubiai reikia agresyvios uodų kontrolės ir aplinkos valymo, ypač skurdžiose miesto vietovėse.

Jo teigimu, turėtų aktyviai dalyvauti Aplinkos apsaugos agentūra, Ligų kontrolės ir prevencijos centrai bei Būsto ir urbanistikos departamentas. „Bijau, kad jei nepradėsime dirbti dabar, iki metų pabaigos, Hiustone ir kitur Persijos įlankos pakrantėje pamatysime mikrocefalijos atvejus“, – sakė jis, turėdamas omenyje apsigimimą, dėl kurio kūdikiai gimsta neįprastai. mažos galvos.

Iki balandžio 6 d. CDC užregistravo 346 su kelionėmis susijusius Zikos atvejį Jungtinėse Valstijose ir 351 vietinį Zikos atvejį JAV teritorijose. (CDC)

Keletą mėnesių Kongresas nerimavo dėl Baltųjų rūmų prašymo skirti maždaug 2 mlrd. Pavargusi laukti, Obamos administracija praėjusią savaitę paskelbė, kad perkels beveik 600 mln. USD finansavimą, skirtą Ebolai kovai su Zika. „Manau, kad tai absoliutus pasipiktinimas, kad prezidentas Obama buvo priverstas pervesti Ebolos viruso lėšas, kad padėtų Zikai“, – „The Hill“ sakė Džordžtauno universiteto pasaulinės sveikatos teisės profesorius ir Pasaulio sveikatos organizacijos patarėjas Lawrence’as Gostinas.

Rekomenduojamas skaitymas

Kuriuose JAV miestuose gresia Zikos protrūkis?

Julija Beck

Kodėl niekas nėra tikras, ar „Delta“ yra mirtina

Katherine J. Wu

Mes nesame pasiruošę kitai pandemijai

Olga Khazan

Dalis pasipriešinimo gali kilti dėl to, kad daugelis amerikiečių, tikriausiai, įskaitant Kongreso narius, neturi geros informacijos apie Ziką. (Nors kova dėl Zikos finansavimo taip pat yra aiškiai politinė.) Neseniai paskelbta Associated Press.NORC viešųjų reikalų tyrimų centro apklausa aptiko esminių bendrųjų žinių apie virusą ir jo keliamus pavojus spragas. Viena moteris AP sakė, kad bėgant metams ji „nutirpo“ nuo įspėjimų apie protrūkį.

„Zika ir Ebola yra tikros grėsmės“, – tviteryje sakė Ronaldas Klainas, JAV atsako į praėjusių metų Ebolos epidemiją vyriausiasis koordinatorius. „Pinigų perkėlimas yra geras sprendimas. Kongresas turi veikti“.

Žvelgiant plačiau, Zika gali atstovauti ligai, kuri vis labiau būdinga šiuolaikinei erai – ligai, kuri klesti daugiausia dėl to, kaip žmogaus veikla paveikė planetą. Tokios jėgos kaip klimato kaita, urbanizacija, miškų naikinimas ir politinis destabilizavimas skatina ligų, tokių kaip Ebola, Zikos ir kitų uodų platinamų ligų, protrūkį.

Savo esė PLOS NTD Hotezas rašė, kad laikas pripažinti, kad „be globalizacijos antropocenas gali tapti dominuojančia tema, plintančia užleistas atogrąžų ligas arba kuriant katastrofiškas žmonių epidemijas ateinančiais metais“.

Po to, kai Atstovų rūmai ketvirtadienį pagaliau priėmė Zikos finansavimo įstatymą – už 1,1 milijardo dolerių (mažiau nei 1,9 milijardo JAV dolerių iš pradžių prašė prezidentas Obama), didžioji jo dalis buvo atimta iš Įperkamos priežiūros įstatymo finansavimo ir likę Ebolos epidemijos skubios pagalbos pinigai. Atsižvelgdami į tai, Baltieji rūmai pagrasino vetuoti įstatymo projektą. Tai reikštų, kad vis dar nėra federalinio finansavimo tam, ką Ligų kontrolės ir prevencijos centrų direktoriaus pavaduotoja Anne Schuchat pavadino „sunkiausiu“ reagavimu į ekstremalias situacijas, kuriuos agentūrai kada nors teko daryti, ketvirtadienį konferencijoje „Spotlight Health“. – organizuoja Aspen institutas ir „The Atlantic“.

Zika yra precedento neturintis, unikalus protrūkis dėl kelių priežasčių, bene didžiausia ta, kad tai dviejų veidų liga. Tai Džekilas ir Haidas. Daugeliui žmonių tai beveik nekelia susirūpinimo. Keturi iš penkių užsikrėtusių žmonių niekada nejaučia jokių simptomų, o simptomai yra daug švelnesni nei kitų uodų platinamų pusbrolių, dengės karštligės, chikungunya ir geltonosios karštinės.

„Jis paprastai praeina, o tada viskas“, – sakė Nacionalinio alergijos ir infekcinių ligų instituto direktorius Anthony Fauci. Daugumai gyventojų „tai visai nebaisu. Jei esate nėščia moteris, kuri užsikrečia, ypač pirmąjį trimestrą, tai nepaprastai katastrofiška. Dėl Zikos infekcijos nėštumo metu galimi persileidimai, vaisiaus mirtis, mikrocefalija ir kiti apsigimimai.

„Tai liga, kuri yra labai sudėtinga dėl tos dichotomijos“, – sakė Fauci.

Zika taip pat turi du labai skirtingus plitimo būdus, o tai dar labiau apsunkina ją kontroliuoti. Tai uodų platinamas virusas, todėl jį perneša uodai – tie, kuriuos „labai sunku suvaldyti“, sakė Schuchat, bet jis gali būti perduodamas ir lytiniu keliu, ko visuomenės sveikatos pareigūnai nežinojo anksčiau per protrūkį. Taigi prevencija reikalauja ne tik uodų kontrolės, bet ir saugaus sekso praktikos skatinimo, užtikrinant, kad žmonės turėtų galimybę naudotis kontracepcija ir žinoti, kiek laiko reikia laukti užsikrėtus prieš bandant pastoti. Na, „žinoti“ yra laisvas terminas. Nežinome, kiek laiko virusas išliks organizme, tačiau šiuo metu moterims rekomenduojama laukti 8 savaites, o vyrams – 6 mėnesius. (Virusas linkęs išlikti spermoje.)

Ir kadangi blogiausias viruso poveikis pasireiškia gerokai po užsikrėtimo (tai pasakytina ne tik apie poveikį vaisiams, bet ir apie Guillain-Barré – autoimuninį sutrikimą, kuris gali pasireikšti po Zikos infekcijos suaugusiesiems), jį sunku atsekti ir sunku. nuspėti, koks bus galutinis mastas. Anksčiau rašiau apie Ziką kaip apie „uždelstą epidemiją“ – šioje grupėje Schuchat pavadino ją „lėta krize“, o ne, pavyzdžiui, Ebola, kuri „evoliucionavo labai dramatiškai, labai staiga“, – sakė ji.

Viena iš prognozių, kuriomis Fauci atrodė gana įsitikinusi, buvo ta, kad Zika bus sunku Puerto Rikui. „Puerto Riko gyventojų pažeidžiamumas Zikos yra nepaprastas“, – sakė jis. Jau užregistruoti 1804 vietiniai atvejai saloje, kuri yra jautri ne tik dėl geografinės padėties, bet ir dėl besitęsiančios finansinės krizės bei tankaus gyventojų skaičiaus.

„Jei kas nors dramatiškai nepasikeis, 25 procentai Puerto Riko susirgs Zika“.

Fauci sakė, kad turėtume tikėtis, kad Zika elgsis taip pat, kaip čikungunija saloje, nes juos platina tas pats uodas. „Kai čikungunija pasiekė Puerto Riką, ji užkrėtė apie 20–25 procentus gyventojų“, – sakė jis. „Taigi beveik neabejotina, jei kas nors dramatiškai nepasikeis, 25 procentai Puerto Riko susirgs Zika.

Reaguoti į Ziką taip pat reiškė susidoroti su iššūkiu, dėl kurio, prasidėjus protrūkiui, mes neturėjome daug ką tęsti.